něco nám vzkažte
...takový prostor pro kulturní činnost nesemletých naivních individuí.

Blázni.cz - dobrý kanálnebo přijďte v pondělí 12. 10. 2020 na slet č.42 v 19h do klubu Paliárka.            

Jak být dobrým podnikatelem (úvaha, Frankie Táborák) • Milý synu (úvaha, Frankie Táborák) • Šťasně nešťastný (poezie, Frankie Táborák) • Konec výstavby beruščích domečků (úvaha, Frankie Táborák)

13.2.2020
Konec výstavby beruščích domečků

Stavíme beruščí domeček, řeklo to dítě za plotem školky a Ty jsi souhlasil. Přesně o to Ti šlo, vybudovat něco krásnýho. Ale jak chceš vybudovat něco krásnýho ve světě, kde objekty nemaj hodnotu, jsou vždycky stejně dobrý jako jsou špatný a Ty to víš? A tahleta kontradikce uprostřed Tvý hlavy byla doposud Tvoje směrovka. Nebyla to snaha nebo potřeba, jen naděje, který jsi chodil otevírat dveře. Naděje ve společnost osvobozenejch moudrejch bytostí. V komunitu.

Přijde chvíle, kdy se Ti ta kontradikce realizuje před očima. Ztratíš naději v něco, co je z principu nemožný. Něco, čemu se říká lepší svět. Ztratíš chuť stavět beruščí domečky. Možná je budeš stavět dál, stavět je k rozprášení, jako mandaly. Rozhodně nenajdeš dobrej důvod stavět něco jinýho. Rezignuješ. To se Ti taky vždycky líbilo – vzdej se a budeš mít mír. Ale k tomu Ti vždycky stačilo rezignovat na úsilí. Naděje tu byla s Tebou. Možná ona byla ten objekt. Hýčkanej rozpadající se plyšák. Konec politiky. Konec výstavby. Čas na beznadějnou Lásku.

7.1.2020
Šťasně nešťastný

Měl jsem ženu

miloval jsem ji

milovala mě

byl jsem šťasný

byla šťastná

měla milence

milovala je

měl jsem milenky

miloval jsem je

byla šťastná

byl jsem šťasný.

 

Oslovila mě dívka

stali se z nás přátelé

líbil jsem se jí

líbila se mi

spali jsme spolu

měla radost

měl jsem radost

zamiloval jsem se

byl jsem šťasný

zamilovala se

byla nešťastná

byl jsem nešťastný.

3.2.2015
Milý synu

Narodil ses do doby, která, když se zeptáš, jaký je rozdíl mezi duší muže a ženy, odpoví, že muž a žena jsou rovnoprávní. To není moc dobrá odpověď. Taky Ti řekne, že muž je rozum a žena cit, ale přesto má muž city a žena rozum. To je taky dost divná odpověď. A tak poslyš můj pokus o odpovědění, samoucky hledající a vyšpekulovaný.


Muži mají navíc jeden orgán, který nazývám stavidlo. Nachází se mezi jezerem pocitů (které je u mužů stálejší) a oblastí postojů. Proto ne nadarmo existují sousloví jako
slovo chlapa.


Je to jen hypotéza a víc zatím nevím. Ale myslím, že pokud je to pravda, měl bys to vědět. Usnadní Ti to život.

9.12.2013
Jak být dobrým podnikatelem

Řeknu Ti, chlape, s prachama je to jako se sexem: Kdo nehledá, najde.

Vyřvávat „Já chci prachy“, to nemá šanci na úspěch.

„Vydělávat si“ nějakym vojebem, to je masturbace. Když při tom nikoho neznásilňuješ, je to neškodný. Jde to i bez toho, ale jen když se člověk tak trochu vod všeho vzdálí. Vod ženskejch, vod společnosti.

Každej druhej, aby to dostal, zkouší před druhejma předstírat, že nic neshání. To je zbytečně pracný a vcelku trapný.

Takže jak říkám, šanci tomu dej, to jo, ale vykašli se na to.⇡nahoru⇡