něco nám vzkažte
...takový prostor pro kulturní činnost nesemletých naivních individuí.

Blázni.cz - dobrý kanálnebo přijďte v pondělí 19. 8. 2024 na slet bláznů v 19h do klubu Paliárka            

Blázni.cz jsou jakousi platformou tvůrčí činnosti "nesemletých naivních individuí" (bláznů). Něco jako hromadný blog nebo jako časopis. Redakce je otevřená - založená na osobním setkání a porozumění.


Měl by to být (na dosavadní webovou praxi nezvykle důstojný) "kanál" pro:

     básně, sbírky, fejetony, povídky, úvahy
     obrazy, fotografie, výstavy
     nadčasovější komentáře, filosofické a antropologické postřehy

a časem i filmovější žánr.


Jednou za neurčitý čas vydáváme tištěnou podobu. Hlavní je ale webový kanál. Ten vznikl v listopadu 2012.


Pořádáme také vystoupení (na pomezí divadla, autorského čtení s hudbou a vůbec 4D).


O tom nejlepším, co přibude na kanále, se dozvíte na našem facebooku: facebook.com/blaznicz, twitteru: twitter.com/blaznicz, přes RSS Feed, nebo můžete do mailu jednou měsíčně odebírat to nejlepší z kanálu a občas i pozvánku na naší akci.


    


Co ještě je v plánu?
Chtěli bychom redakci / skupinu stále rozšiřovat o nové blázny. Krom dalších čísel, vystoupení a výstav plánujeme počiny či roztodivné kulturní intervence na veřejných prostranstvích. Plány osnujeme na pravidelných srazech každé sudé pondělí. Stavte se, třeba jen ze zvědavosti.

Kdo jsou redaktoři?
Začli jsme asi v šesti, teď nás je k třicítce (někteří navíc štěpí svou osobnost do více jmen). Jsou to osobnosti, které se někdy dostaly k nám, někdy my k nim. Jsou to dobří cvoci. Pokud Vás zaujali, budou rádi, když je oslovíte.

Co je to pajzl?
Tzv. cejch pajzlu upozorňuje citlivější čtenáře, že dílo zavání pajzlem. Ve výběru byste neměli objevit prvoplánové zhýralosti, přesto jsou některá poselství předána drsnějším jazykem. Kdo je nechce číst, ať je nečte!

Co je to výběr a nefiltrovaný vodopád?
Každý, kdo tu publikuje větší množství dobrých věcí, má svůj autorský kanál, do nějž se dostanete buď prokliknutím jeho značky, nebo přes kolonku BLÁZNI v horní nabídce, nebo přes adresu (někdo).blazni.cz. Do svého kanálu umisťuje, co sám uzná. Vše, co kdy kdo takhle přidá, se objeví ve "vodopádu". Ale ne vše jde na titulní stránku kanálu. Ta je o něco přebranější (nemáme na to zatím žádné hlasovací procedury a hierarchické redakční struktury, alespoň prozatím si dobře rozumíme).

Chci taky psát / kreslit / ... na Blázny.
Pošlete nám, co děláte, na

Jsem blázen?
V zásadě jste. Blázna v tom správném smyslu je, jak známo, záhodno v sobě najít a pěstovat. Sledování tohohle kanálu by mohlo pomoci.

Sdílejte: